חמישי – סבב צהריים

סוף עונת התפוזים

מנחים: תומר רז'קובצקי ועמוס און
שיטה/סגנון: עומק, ללא שיטה
מוגבל לגילאי 16 ומעלה

נותרו 2 מקומות פנויים

קיבוץ ניר-פז ידע ימים יפים יותר. היום הצעירים נוטשים אותו, החקלאות קורסת והגירעון מעמיק. לבסוף נראה שאפילו האידאל השיתופי נדחק בפני המציאות הכלכלית, וחברי הקיבוץ נאלצים לשקול פתרון קשה: למכור את קרקעות הקיבוץ הנחשקות.

המחשבות על הפרטת הקיבוץ מעירות רוחות רפאים ישנות מרבצן. חברי הקיבוץ, חיים כמתים, מוצאים את עצמם בוויכוח סוער.

האם יישאר הקיבוץ בין החיים, או שיחבור לרוחות?


גאולת הקוסם

מנחה: יהלי גוטמן
שיטה/סגנון: מו"ד 5

לא נותרו מקומות פנויים

הצטרפו אל ציידת אוצרות נודעת למסע בעקבות מטמון החבוי בסביבות אחד הכפרים הנידחים בחוף החרב. לא פחות מחמישה אוצרות הוסלקו באיזור על ידי אנשי כת הדרקון המובסים. מדובר בהזדמנות פז עבור הרפתקנים חסרי ניסיון לצבור מעט ממון ותהילה בליווית ציידת אוצרות מנוסה ונודעת בתחומה. הרי אין סיבה שמשהו ישתבש… הרפתקה בשיטת מבוכים ודרקונים 5 במסגרת ליגת ההרפתקנים

*המשחק יונחה במסגרת ליגת ההרפתקנים – אבירי החוף


פרווה, קשקשים, נוצות וחיוך

מנחה: ארז רגב
שיטה/סגנון: Ironclaw
מוגבל לגילאי 14 ומעלה

לא נותרו מקומות פנויים

ציפורניו של קייל שרטו את מרצפות הרצפה. הוא קיווה שאף אחד משותפיו לא הבחין בעצבנותו. הוא לקח נשימה עמוקה ואסף את הציפורניים חזרה לתוך אצבעות רגליו, בעודו מסדר את הנוצה בכובעו רחב השוליים  "יש תוצאות, ריג?" הוא שאל.
ראשה של הגירית הציץ מתוך הגומחה שהיא חפרה לעצמה בין לבני המגדל "שלילי בוס. אם המעבר הסודי הזה היה קיים הוא סתום כבר שנים. היציאה היחידה שלנו היא דלת הכניסה."
"ואנחנו מאבדים גם אותה." אוסיף רוזמאן, הסנאי זינק מטה מעמדת התצפית אליה טיפס לצד החלון הגבוה. חץ כבר מוכן בקשתו. "החיילים בחוץ ועם דוב גדול בשריון שחור שמורה להם לכתר אותנו."
"הוא שלי." הכריז דורשין ממקומו לצד הקיר. חזיר הבר סיים כבר לחדד את חרבו ועבר לחדד את חיטיו. "נמאס לי מבריונים. עכשיו אני מוריד קצין."
קייל סימן לקבוצה להתאסף סביבו.
"איך אנחנו משחקים את זה בוס?" שאלה ריג, כפותיה תופסות במכוש החפירה שלה כנשק.
קייל לקח נשימה נוספת. שפתותיו התעקלו, חושפות את ניביו החתוליים "כמו תמיד" הוא אמר
"בחיוך".

*המשחק הוא משחק היכרות עם השיטה ואין צורך להכירה מראש


מיזם אספמיה – התעלומה בכינור דוד

מנחה: ליעד לרנר
שיטה/סגנון: מיזם אספמיה
מוגבל לגילאי 15 ומעלה

נותרו 4 מקומות פנויים

הכול רגוע ופסטורלי ביישוב כינור דוד, כאילו החיים ימשכו לעד בשקט ובשלווה בפינת גן עדן זו בשומרון.
אבל שמועות מסתוריות מסתובבות ביישוב. האם הרמב"ם כתב ספר קבלה שבעזרתו אפשר לשחזר את מכות מצרים? האם האנדרטה שליד בית הכנסת היא בעצם יצור חי? ומה באמת קורה בחצות בתצפית של היישוב – ואיך זה להיעלמותם של כל גורי החתולים?
שמועות אלו ורבות אחרות מסתובבות ביישוב – חלקן אמת, חלקן שקר. עליכם לגלות מהי האמת לפני שהסוכנים של מיזם אספמיה יצליחו במזימתם הזדוניות, העלולה להביא את סוף העולם…
הצטרפו למשחק של "מיזם אספמיה", שיטה ישראלית מקורית על קונספירציות ואלתור מבית הוצאת "גיבורים", בה את השמועות המסתוריות ממציאים השחקנים עצמם!


החבורה האחרונה

מנחה: דרור רפפורט
שיטה/סגנון: חופשיטה
מוגבל לגילאי 14 ומעלה

לא נותרו מקומות פנויים

השנים היו שנות התשעים המוקדמות. אתם למדתם יחד בבית הספר היסודי של "מעלה גבעת מזרח". הקמתם חבורה ובניתם מבוך רחב ידיים ועתיר מלכודות שהגן על בית העץ שלכם מפני יריבכם האכזר, פזי גרינשפן.

אך לא עבר זמן רב, עד שעבר זמן רב.  אתם נפרדתם והלכתם איש-איש לדרכו. אך היום עליכם לחזור אל המבוך שבניתם, כדי להגיע למסע הלוויה של פזי.
מה מסתתר במבוך? מה השתנה בו מאז שעזבתם אותו? יחד נגלה.
המשחק מבוסס על הסרט "החבורה האחרונה" של אביתר חלימי ומתן בלומנבלט. אין צורך להכיר את הסרט.


שוקולודה מכושפת

מנחה: נמרוד נקדימון
שיטה/סגנון: קוסמים קטנים
המשחק מוגבל לשחקנים עד גיל 14

לא נותרו מקומות פנויים

מאז תחילת השבוע, משהו מוזר קורה בעיר אליס שבארכיפלג חיוכים. כמה אנשים, שנראה שאין ביניהם כל קשר, החלו להתנהג בצורה מוזרה מאוד! מאחורי הטירוף עומד מותג שוקולד חדש. לפני פחות מחודש נפתח מפעל שוקולד בשם "מעדני אליס", כמה קילומטרים מחוץ לעיר. טוב ויפה, מלבד שמספר פיות תאבות בצע שמתגוררות בסביבה החליטו לבדר את עצמן – על חשבון אחרים. הן השתלטו על המפעל וחטפו את אדון קקאו, יצרן השוקולד והבעלים של המפעל. הפיות טיפלו במכונות כדי שימשיכו לייצר שוקולד בעצמן. הן גם הוסיפו אבקת בדיחות למתכון השוקולד. זה מה שגורם להתנהגות המוזרה – כל מי שאוכל מהשוקולד, אוכל גם אבקת בדיחות! הפיות שומרות על אדון קקאו במחנה שלהן בקרחת היער הסמוכה למפעל. הן לא הזיקו לו, אבל הן מקניטות ומותחות אותו ללא הרף.

*המשחק יונחה בשיטת "קוסמים קטנים" המיועדת לילדים ולקוח מספר השיטה.